logo    ESK - elektro  a prodej modelové železnice  Prodej a montáž satelitních kompletů pro příjem českých programů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

NOVINKY

arr3Vánoční prodejní doba v kamenném obchoděVÁNOČNÍ PRODEJNÍ DOBA   4 - 8. prosince  ( po - pá ) 11 – 18   hodin...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

ESK - elektro a modely
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: +420 603 254 067
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 11 - 18 hodin

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo

ZBOŽÍ V AKCI


» výstava září 2011 Č.Skalice
Výstava mašinek lákala malé i velké

Ve zdejší klubovně zahrádkářů v Podhradní ulici se konala ve dnech 9. až 11. září 2011 výstava železničních modelů, kterou připravil Oldřich Karlíček s rodinou a přáteli.

Zájemci zde našli více než 15 kolejišť různých modelových velikostí a tvarů. Vystaveny byly modely v miniaturním měřítku Z a N. Nejvíce kolejišť bylo postaveno v systému TT a H0. Nechyběly ani velké předválečné kolejiště značky Merkur a obří ukázky modelů zahradní železnice. Nad  kolejišti občas proletělo několik radiem řízených vrtulníčků, což vzbuzovalo velký ohlas u malých i velkých .

„Návštěvníkům jsme předvedli základy digitalizace kolejiště, viděli u nás také praktické ukázky použití výrobků předních světových výrobců“, uvedl hlavní organizátor Oldřich Karlíček.

Výstavu zpestřila dioráma s železniční a vojenskou tématikou. Perličkou expozice byla pražská Národní třída v roce 1945 s barikádami a německými tanky a tatáž ulice v roce 1968, kdy ji „hyzdily“ ruské tanky a nápisy v azbuce. Rovněž zde byly vystaveny papírové modely a ukázky prací kroužku plastikových modelářů.

V sobotu a v neděli byla připravena dětská dílna, ve které si každý mohl postavit malý domek s krajinkou. Výstavu doplnil prodej železničních modelů, digitálních součástí, digitálních startovacích sad a dalšího příslušenství. Novinkou byl prodej klasické české autodráhy, včetně příslušenství.

Děti si navíc mohly vyzkoušet ovládání ukázkového kolejiště nebo jízdu autíček na tradiční české autodráze.

V sobotu a v neděli mohli návštěvníci shlédnout práci s foliážemi. Na malém dioramatu NOCH byla předváděna  výroba řeky s vodopádem pomocí granulí, které se rozpekly v pečící troubě. Mnozí návštěvníci s překvapením zjistili, jak jednoduše lze pomocí foliáží a nových materiálů vytvořit věrohodnou krajinu.

Nejmenší návštěvníci si letos již tradičně mohli zajezdit  s dřevěnou vláčkodráhou, nebo si vymalovat omalovánku. Ti trpělivější se pustii do skládání 1000 kousků puzzle s motivem lokomotivy.

Letošní ročník výstavy podpořilo krásné počasí, kterého využili modeláři k předvedení rádiem řízených modelů aut přímo pod širým nebem.

Text Jan Holý


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgvystava imgPetr img07.10.2011 08:05
imgsuper akce imgtomáš img29.09.2011 21:03

modelové kolejiště velikosti Z modelové kolejiště velikosti Z modelové kolejiště TT malých modelářů návštěvníci výstavy celkový pohled na velké kolejiště TT klasická česká autodráha FARO klasická česká autodráha FARO autodráha byla velkým spestřením pro návštěvníky předváděcí digitální kolejiště ROCO digitální parní lokomotiva DB10 od firmy ROCO DB 10 se zvukem a kouřovým generátorem ukázka zahradní železnice  od výrobců LGB a PIKO domácí kolejiště velikosti TT kolejiště TT s motoráčkem úzkorozchodné kolejiště ve výstavbě H0e kolejiště velikosti TT a Z návštěvníci výstavy modelové kolejiště velikosti N modelové kolejiště velikosti N modelové kolejiště velikosti N kolejiště, které si návštěvníci spouštěli sami kolejiště TT, které si návštěvníci spouštěli sami papírové modely plastové modely modelářů z Bája plastové modely modelářů z Bája krajinky dětí z letní dílny pořádané paní Karlíčkovou model národní třídy v roce 1945 model národní třídy v roce 1968 dílny pro všechny malé i velké zájemce model velikosti H0 RC modely zpestřovaly výstavu RC modely zpestřovaly výstavu tradiční dřevěná vláčkodráha pro malé návštěvníky vláčky MERKUR oprava modelů klasickým , ale účinným způsobem ukázka výroby vody pomocí granulích NOCH ukázka výroby vody pomocí granulích NOCH ukázka výroby vody pomocí granulích NOCH další kolejiště ovládané návštěvníky velikosti H0 zajímavé kolejiště TT ve skleněné kouli modelové kolejiště velikosti Z digitalní kolejiště ovládané pomocí dotykového panelu Viessman Commander digitální kolejiště H0 postavené z dílů firmy ROCO, vhodné pro děti a začátečníky modelové kolejiště velikosti TT modelové kolejiště velikosti TT ukázka výroby zimmní krajiny návštěvníci výstavy návštěvníci výstavy návštěvníci výstavy diorama velikosti TT modelové kolejiště velikosti TT autodráha byla velkým spestřením pro návštěvníky skalní město velikosti TT modelové kolejiště velikosti Z návštěvníci výstavy návštěvníci výstavy