Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

logo    ESK - modely   výroba modelů a kolejišť   laserové řezání a gravírování,výroba obtisků,výroba upomínkových předmětů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

KONTAKTY

ESK- modely I.Karlíčková
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: 603 254 067 / 732 988 297
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 13 - 18 hodin

ANKETA

Jaké nové laserové stavebnice naší výroby by jste si přáli

roubenné domky roubenné domky 26% rodinné domky rodinné domky 23% drážní stavby drážní stavby 28% mosty mosty 23%

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo


výstava železničních modelů » výstava září 2010 Č.Skalice
Výstava železničních modelů přilákala návštěvníky z celé ČR!

Ve zdejší klubovně zahrádkářů se o víkendu 10. až 12. září uskutečnila již 3. výstava železničních modelů. Akci zorganizoval modelář a prodejce Oldřich Karlíček spolu s rodinou a přáteli.

Letos přišlo více než 1500 zájemců o modelovou železnici a modelaření. Návštěvníci zavítali z různých koutů naší vlasti např. z Nýrska, Rokycan, Liberce , Brna a Prahy. Mezi návštěvníky jsme ale zaslechli i cizí jazyky. Byli zde Angličané, Poláci a Němci.

Na několika stolech stála kolejiště různých parametrů, celkem bylo k vidění 12 kolejišť. Nejmenší model, který by se vešel do většího kufříku, měl miniaturní rozchod „Z“ (měřítko 1:220). Byl zajímavý i tím, že byl přepažen, a na jedné straně byla letní krajina, kdežto na odvrácené straně panovala tuhá zima.

Naopak největší model by zabral celou větší místnost v panelákovém bytě. Velký zájem vzbudilo kolejiště českého Merkuru ze soukromé sbírky, které bylo vyrobeno ještě za první republiky. Tento prastarý a ojedinělý unikát budil právem velkou pozornost, protože byl plně funkční!

Návštěvníci se dále seznámili se základy digitalizace kolejiště. Nechyběly praktické ukázky použití výrobků předních světových výrobců. Návštěvníci si mohli sami vyzkoušet jednoduchost ovládání digitálního kolejiště, na kterém jezdily ozvučené lokomotivy.

Výstavu doplnila související expozice diorám s železniční a vojenskou tématikou, o kterou se postarali převážně členové dětského modelářského kroužku při Středisku volného času Bájo v České Skalici. Papírové modely zámků a hradů, propracované do nejmenších detailů, zapůjčil ze své soukromé sbírky modelář Jaroslav Dlohoška z Náchoda.

Každý návštěvník si mohl také vyzkoušet rukodělnou dílnu. Nejen děti, ale i mnozí rodiče stavěli malý domek s krajinkou. Zkušenější modeláři zkoušeli stavbu vlastního dioráma pod dohledem odborníků.

V sobotu pan Buchtela z Model Scene předváděl práci s foliážemi. Mnozí návštěvníci s překvapením zjistilí jak jednoduše lze pomocí foliáží vytvořit věrohodnou krajinu.

Malý návštěvníci si letos mohli zajezdit  s dřevěnou vláčkodráhou, nebo si vymalovat omalovánku.

Letošní ročník výstavy podpořilo krásné počasí, kterého využili modeláři k předvedení rádiem řízených modelů vojenské i civilní techniky přímo pod širým nebem.

Jan Holý


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ