logo    ESK - elektro  a prodej modelové železnice  Prodej a montáž satelitních kompletů pro příjem českých programů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

NOVINKY

arr3Výstava vláčků DobruškaVýstava vláčků v Dobrušce Modelářské centrum z.s. Č.Skalice a SPŠ el-it Dobruška si Vás dovolují...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

ESK - elektro a modely
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: +420 603 254 067
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 11 - 18 hodin

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo


» výstava září 2010 Č.Skalice
Výstava železničních modelů přilákala návštěvníky z celé ČR!

Ve zdejší klubovně zahrádkářů se o víkendu 10. až 12. září uskutečnila již 3. výstava železničních modelů. Akci zorganizoval modelář a prodejce Oldřich Karlíček spolu s rodinou a přáteli.

Letos přišlo více než 1500 zájemců o modelovou železnici a modelaření. Návštěvníci zavítali z různých koutů naší vlasti např. z Nýrska, Rokycan, Liberce , Brna a Prahy. Mezi návštěvníky jsme ale zaslechli i cizí jazyky. Byli zde Angličané, Poláci a Němci.

Na několika stolech stála kolejiště různých parametrů, celkem bylo k vidění 12 kolejišť. Nejmenší model, který by se vešel do většího kufříku, měl miniaturní rozchod „Z“ (měřítko 1:220). Byl zajímavý i tím, že byl přepažen, a na jedné straně byla letní krajina, kdežto na odvrácené straně panovala tuhá zima.

Naopak největší model by zabral celou větší místnost v panelákovém bytě. Velký zájem vzbudilo kolejiště českého Merkuru ze soukromé sbírky, které bylo vyrobeno ještě za první republiky. Tento prastarý a ojedinělý unikát budil právem velkou pozornost, protože byl plně funkční!

Návštěvníci se dále seznámili se základy digitalizace kolejiště. Nechyběly praktické ukázky použití výrobků předních světových výrobců. Návštěvníci si mohli sami vyzkoušet jednoduchost ovládání digitálního kolejiště, na kterém jezdily ozvučené lokomotivy.

Výstavu doplnila související expozice diorám s železniční a vojenskou tématikou, o kterou se postarali převážně členové dětského modelářského kroužku při Středisku volného času Bájo v České Skalici. Papírové modely zámků a hradů, propracované do nejmenších detailů, zapůjčil ze své soukromé sbírky modelář Jaroslav Dlohoška z Náchoda.

Každý návštěvník si mohl také vyzkoušet rukodělnou dílnu. Nejen děti, ale i mnozí rodiče stavěli malý domek s krajinkou. Zkušenější modeláři zkoušeli stavbu vlastního dioráma pod dohledem odborníků.

V sobotu pan Buchtela z Model Scene předváděl práci s foliážemi. Mnozí návštěvníci s překvapením zjistilí jak jednoduše lze pomocí foliáží vytvořit věrohodnou krajinu.

Malý návštěvníci si letos mohli zajezdit  s dřevěnou vláčkodráhou, nebo si vymalovat omalovánku.

Letošní ročník výstavy podpořilo krásné počasí, kterého využili modeláři k předvedení rádiem řízených modelů vojenské i civilní techniky přímo pod širým nebem.

Jan Holý


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ


výstava v České Skalici u zahrádkářů výstava přilákala malé i velké návštěvníky vesnice na kopci zřícenina hradu dílny pro děti i dospělé v dílně bylo možnost postavit domek s krajinkou stavbu zvládli i malý modeláři i dospělí návštěvníci pilně stavěli výsledky práce digitální kolejiště, na kterých si mohli návštěvníci zkusit jednoduchost ovládání prvorepublikové kolejiště Merkur ze soukromé sbírky převoz materiálu kolejiště ovládájí původní regulátory kolejiště Merkur velikosti O pan Buchtela předváděl práci s foliážemi práce s foliážemi zaujala mnoho návštěvníků práce na ukázkovém dioramatu probíhala celou sobotu na výstavu zavítali žáčci místní mateřské školy kolejiště vystavovali i malý modeláři pro malé návštěvníky byla připravená dřevěná vláčkodráha s dřevěnými vláčky si malý ,ale i větší návštěvníci vyhráli na výstavě jezdili i RC modely RC model s transpondérem, místo tanku se vezl náklad sudů papírové modely zapůjčil pan Dlohoška z Náchoda výstava černobílých fotografii s tématikou parní železnice velký obdiv vzbudilo kolejiště velikosti Z, které bylo schováno pod průhledným krytem pana Podrackého zimní kolejiště velikosti  Z horské kolejiště velikosti Z kolejiště velikosti H0 kolejiště velikosti TT, které zapůjčil pan Dlohoška z Náchoda na výstavě bylo možnost zakoupit materiály pro tvorbu krajiny, ale i modely dioramata s modely SDV modely a dioramata vystavovali modeláři z domu dětí Bajo z České Skalice modely a dioramata vystavovali modeláři z domu dětí Bajo z České Skalice papírové modely velikosti Z 1:220 zapůjčil pan Podracký detail z kolejiště velikosti H0 detail z kolejiště TT lokomotivní depo velikosti TT dvě kolejiště Z detail z kolejiště Z detail z kolejiště Z detail z kolejiště Z detail z kolejiště Z kolejiště TT