logo    ESK - elektro  a prodej modelové železnice  Prodej a montáž satelitních kompletů pro příjem českých programů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

NOVINKY

arr3Vánoční prodejní doba v kamenném obchoděVÁNOČNÍ PRODEJNÍ DOBA   4 - 8. prosince  ( po - pá ) 11 – 18   hodin...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

ESK - elektro a modely
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: +420 603 254 067
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 11 - 18 hodin

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo

ZBOŽÍ V AKCI


»
Jak se staví vratná smyčka

Vratná smyčka "Na konci světa" je konstrukčně vymyšlená, jako skryté nádraží.

Pouze posun v jednom nádraží a pár traťových modulů by návštěvníky výstav asi nezaujal, a proto jsme se pustili do stavby skrytého nádraží s vratnou smyčkou. Modul má rozměry 2,4m x 1,2 m , na kterém vzniklo dvojkolejné nádraží. Vratná smyčka má poloměry R580 a R560.

Návrh postavit vratnou smyčku jako nádraží přišel od Petra, který modul rozkreslil. Za 1 měsíc byl modul postaven do doby dřevěné a divácké veřejnosti byl představen na veletrhu Jarní inspirace v královehradeckém Aldisu.

Smyčka se osvědčila, a zpestřila provoz, hlavně nám umožnila zapojit naše dětské modeláře aktivně do provozu vlaků na modulové železnici. Ti co zvládli úspěšně obsluhu stanice "Na koni světa", mohli zkusit obsluhu nádraží Česká Skalice, kde je čekal posun a vytváření nových vlakových souprav.

Na červnovou výstavu 2014 do Peček připravil Petr Karlíček ml. řídící počítačové středisko jako zálohu, aby mohl v případě potřeby ovládat všechny vlaky na modulovém kolejišti z jednoho místa Smile.

Na podzim se připravuje stavba krajiny a mladí modeláři začali stavět domky jako základ budoucí vesnice na kopci nad vratnou smyčkou.

V průběhu roku 2015, jsme dostali několik nápadů jak vylepšit, modul vratné smyčky a začalo se na podzim s pokládkou nových kolejí, a tak vzniklo málé koncové nádraží Na konci světa. Toto nádraží bylo poprvé odzkoušené na adventní výstavě v Jaroměřském městském muzeu a hlavně na Mezinárodním provozním setkání modulové železnice v Zákupech 2016. Zde sloužila stanice jako koncová na polské větvy modulového kolejiště.

V průběhu jara 2016 se začala konečně rýsovat krajina a kopcem a tunelem na modulu, kde budou použity již hotové stavby z loňského roku. Poprvé k vidění základní korpus krajiny byl vidět na výstavě vláčků na zámku v Novém Městě nad Metují.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ


stavba modulu pro vratnou smyčku stavba modulu pro vratnou smyčku stavba modulu pro vratnou smyčku stavba modulu pro vratnou smyčku stavba modulu pro vratnou smyčku vjezd na vratnou smyčku pokládka kolejí na vratné smyčce vjezd má standartní šířku 40cm, modul se rozšiřuje na 120cm zapojení elektroinstalace vratné smyčky pokusná jízda na vratné smyčce pokusná jízda na vratné smyčce vratná smyčka v Aldisu vratna smyčka v Novém Městě n.M. stavba modulu s vratnou smyčku vratná smyčka jako hlavní řídící pracoviště vratná smyčka jako hlavní řídící pracoviště stavba domků pro vesnici stavba domků pro vesnici