logo    ESK - modely   výroba modelů a kolejišť   laserové řezání a gravírování,výroba obtisků,výroba upomínkových předmětů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

NOVINKY

arr3Den otevřených dveří Modelářského Centra z.s.Pro veřejnost v sobotu 17.6. 2017 od 13 do 18 hodin - bude zde představena činnost modelářského... arr3Dubnová výstava na zámku v Novém Městě Výstava se koná ve dnech 21. - 22. dubna 2018 na zámku v Novém Městě nad Metují u příležitosti...

ANKETA

Jaké nové laserové stavebnice naší výroby by jste si přáli

roubenné domky roubenné domky 26% rodinné domky rodinné domky 16% drážní stavby drážní stavby 53% mosty mosty 5%

KONTAKTY

ESK- modely I.Karlíčková
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: 732 988 297 / 603 254 067
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 11 - 18 hodin

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo

ZBOŽÍ V AKCI


»
stavba modulů 2015 a zastávky Petrovice

I v letošním roce 2015 jsme zahájili stavbu několikati traťových modulů.

Hlavně jsme se pustili do stavby dvojkolejné zastávky s vlečkou na našich výhybkách, které jsme si sami vyrobili. Výhybky jsou konstruhované podle zkutečných 6° jako na velké železnici. Zastávka byla postavená s délkou 2,4 metrů, ale po první výstavě, kde jsme zjistili, že dlouhé vlaky nevykřižujem byla rozšířena o další modul, a teď je variabilní a může být v základní délce a nebo prodloužené 3,6 metrů.

Na jaře pro připravovanou výstavu na zámku v Novém Městě nad Metují, kde jsme získali nové prostory pro výstavení modulové železnice, bylo potřeba postavit 6 nových dílů (R900 15°). Abychom se přizpůsobili členité arkádě. Do výstavy v dubnu byli všechny moduly v době dřevěné a mohli jsme odskoušet jejich sjízdnost. V průběhu dalších  měsíců se postupně začala vytvářet krajina a postuně se zazelenali.

Dalším našim počinem byl vznik 4 kusů technických mostů (4x 1,2m délky), které jsme vyzkoušely při výstavě v Náchodě, kde se velmi osědčili pro snednější podlézání moduliště. Technické mosty jsou proti standartním modulům ( šíře 40cm) navrženy na 10 cm, i přest tuto malou šířku na nich postupně bude vznikat krajina.

Rozpracované máme další traťové moduly v délce 5 metrů, které představíme v průběhu příštího roku.

Na podzim jsme se pustili do rekonstrukce modulu vratné smyčky, abychom jí přizpůsobily novým požadavkům na provoz, který se postupně vyvýjel na modulovém kolejišti. Hlavně začali chybět odstavné koleje pro manipulaci s nákladními vlaky. A pokračujeme na zastávce Petrovice, která se pomalu začala zelenat a byla položena silnice, na železniční přejezd připravujeme funkční závory.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ