logo    ESK - elektro  a prodej modelové železnice  Prodej a montáž satelitních kompletů pro příjem českých programů 

 

Nabízíme výrobky od všech známých světových výrobců.

Jestli že jste zde nenašli Vámi požadovaný typ,
kontaktujte nás prosím na adrese
elektroesk@elektroesk.cz
a my Vám pošleme cenovou nabídku i s termínem dodání.

NOVINKY

arr3Vánoční prodejní doba v kamenném obchoděVÁNOČNÍ PRODEJNÍ DOBA   4 - 8. prosince  ( po - pá ) 11 – 18   hodin...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

ESK - elektro a modely
Riegrova 338
552 03 Česká Skalice
tel: +420 603 254 067
fax:
napište nám
prodejni doba
pondělí - pátek 11 - 18 hodin

Modelářské dílny pro děti i zkušené modeláře pořádá

logo Modelářské centrum

vice informací získáte

na webu nebo

na tel. 491 453 009

paní Ivana Karlíčková

 

Spolupracujeme

s modelářskými kluby

logo pečky

zahradní železnice zásmucka

logo_3b

zababov

jaromo

ZBOŽÍ V AKCI


»
Modelářský kroužek - činnost za školní rok 2012/13

září

V září 2012 jsme otevřeli modelářský kroužek pro kluky a holky, abychom je naučili základům modelařské práce, stavby krajiny a staveb. Do kroužku se nám v průběhu měsíce postupně přihlásilo 16 dětí.

V září pro všechny bylo velkým zpestřením účast na tradiční výstavě modelů v České Skalici, kde již někteří představili svoje modelové krajinky. Všichni si mohli vyzkoušet svoji zručnost jako strojvedoucí vlakové soupravy na modulovém kolejišti. Reportáž z výstavy si přečtete zde.

říjen

V říjnu si kluci a holky zkusili výrobu stromků pro svoje modelové krajinky.Začali tvarovat nové diorámata, která si zabudují do domácích kolejišť nebo do modulů.

A zúčastnili jsme se mezinárodní soutěže Kaden Cup, kde jsme získali v dětské kategorii diorámat velmi pěkné ocenění.

listopad

V listopadu dětští modeláři pokračovali na stavbě svých modulů a dioramat, dospělí se zúčastnily výukového workshopu, jak vytvořit modelové skály. Zdeněk v listopadu začal se stavbou modelu přístřešku pro traktory a kombajn z dřevěných hranolů a prken. Standa stavěl model plošinového vozu Smmp velikosti TT ze stavebnice SDV. Olinka, Katka, Tadeáš, Johanka, Noemi a Valerie pokračovali ve stavbě modulů, některé z nich budou vystaveny na výstavě v Červeném Kostelci.

Pepa Kment , Ondra , Matyáš, Petr a Eliška stavěli dioramata, které si zabudují do svých domácích kolejišť. Pepča Ježek se drží své záliby v bojové technice, tentokrát staví konkrétně válečnou scenérii v poušti. Klárka vyráběla zimní diorama , kterým si doma chtěla vylepšit vánoční atmosféru.

prosinec

V prosinci si někteří zpestřili modelařinu výrobou perníkového vánočního vlaku. Perníkový vlak měl velký úspěch jak u dětí tak u rodičů, kteří přišli na předvánoční schůzku, aby si prohlédli výrobky svých dětí. Rodiče se zde dozvěděli, program kroužku na nejbližší tři měsíce.

Jedna prosincová schůzka byla věnovaná výuce železničních předpisů, jízdě na modulech a jak se správně chovat k modelům, aby se nepoškodily. Prosincové schůzky děti zakončily svojí účastí na výstavě v Červeném Kostelci, kde se osvědčily jako výborní strojvedoucí i výpravčí ve stanicích na modulovém kolejišti. Reportáž z výstavy. A napsali o nás v náchodském deníku.

leden 2013

V sobotu 26.1.2013 jsme se z dětmi z modelářského kroužku zúčastnili modelářské soutěže Hradecký lev 2013, v kategoriích ostatní modely jsme soutěžili s diorámaty. Soutěž se uskutečnila v Hradci Královém v domě dětí a mládeže zvaném Barák. Soutěž měla vysoce postavenou laťku, díky velmi propracovaným modelům, jak v kategorii dospělých modelářů, tak v kategorií dětské a kadetské. Dětská do 12 let a kadetská do 16 let. Celkem se mladým modelářům z našeho kroužku podařilo získat 6 ocenění.

únor

V únoru se děti v kroužku učili vyrábět jehličnaté stromky nízké a vysoké na kmínku. Za dvě odpoledne jich dokázali vyrobit přes 150 kusů, které použijí na svá diorámata nebo moduly.

březen

Vše co bylo postavené do konce února (i rozestavěné modely) jsme přivezli na březnovou výstavu do královehradeckého Aldisu. Reportáž z výstavy si můžete přečíst zde.

V březnu se stavěli domky na nové diorámata a zúčastnili se jako strojvedoucí na velikonoční výstavě modulové železnice v České Skalici, zde prezentovali svoje vítězné modely z Hradecké soutěže.Reportáž z velikonoční výstavy.A napsali o nás v náchodském deníku.

duben

V dubnu jsme opět procvičovali železniční předpisy, jízdu vlaků na modulech a modelových kolejiští. Které děti využili na výstavě v Novém Městě nad Metují. Výstava bylo součásti dne otevření městských bran. Reportáž si přečtete zde.

květen

V květnu jsme se dokončovali rozpracované modely, abychom je mohli předvést veřejnosti a rodičům, na závěrečném červnovém setkání s rodiči. A zúčastnili jsme se soutěže modelářů v Broumově.

červen

Začátkem června jsme se zúčastnili největší výstavy železničních modelů v Pečkách. Zde jsme prezentovali dětská dioramata, moduly, z kterých jsme postavili layot (modulové kolejiště) , na kterém probíhali asistované jízdy. Účast na výstavě byla úspěšná, návštěvníkům se naše výrobky líbili, a mi jsme je mohli pozvat na naší výstavu v září.

Setkání s rodiči proběhlo 20.-21.června  prezentaci výrobků a diorámat dětí z modelářského kroužku, za velké pozornosti zakázníků našeho obchodu, tak rodičů dětí. Na schůzce po dohodě s dětmi a jejich rodiči jsme se dohodli , že kroužek  bude pokračovat  o prázdninách v dopoledních hodinách v úterý a ve čtvrtek. Výsledky prací si mohou všichni prohlédnou na tradiční výstavě v září v klubovně zahrádkářů v České Skalici.

Ivana Karlíčková

vedoucí modelářského kroužku


dětský modelářský kroužek dětský modelářský kroužek výstava zaří 2013 diorámatka z Modelářského centra ocenění ze soutěže Kaden Cup ocenění ze soutěže Kaden Cup tvarování základu krajinky stavba domečku stavba kontejnerového překladiště odlevání skal výroba perníkového vlaku výroba perníkového vlaku stavba plošinového vozu stavba plošinového vozu výstava Červený Kostelec soutěž Hradecký lev soutěž Hradecký lev ocenění ze soutěže Hradecký lev ocenění ze soutěže Hradecký lev výroba stromků výroba stromků výroba stromků stavba statku stavba statku stavba zahradnictví dětský modelářský kroužek statek v pohraničí stavba statku stavba statku diplom ze soutěže z Broumova stavba zahradnictví