Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Modelářský kroužek 2020/21

Prázdniny

Ani letos o prázdninách jsme nezaháleli a zahájili jsme přípravu na zářijovou výstavu.

Vyráběli jsme polotovary pro stavbu modelů, na fréze jsme vyráběli rozhraní pro moduly.

Září 2020

Letos jsme zahájili modelářský kroužek ve čtvrtek 10. září a v pátek 11. září, na kroužku jsme začali pracovat na modelech z března. Modelářský kroužek se rozběhl ve čtyřech skupinách, a v jedné skupině programovací.

O víkendu 18. - 20. září jsme uspořádali 13.ročník výstavy vláčků a modelů. Počasí se nám vyvedlo, a i přes povinnost nošení roušek se výstava včetně doprovodného programu povedla.

Další týden po výstavě na kroužku jsme hlavně vyráběli stromečky, a tvořili vodu na diorámatech. Členové programovacího kroužku vyráběli na 3D tiskárně polotovary pro modulovou železnici.

30. záři jsme uspořádal v prostorách naší klubovny workshop pro žáky ZŠ Česká Skalice. Pro toto vyučování jsme natočili několik krátkých filmů. Nejdříve jsme promítli film o fungování CO2 laseru, který podnítil diskuzi, co se vše dá na laseru vyrobit. Potom žáci začali stavět z překližky svůj výrobek.

Říjen 2020

V říjnu pokračujeme na stavbě diorámat. Pokračujeme ve výrobě stromečků. Na čtvertečním a pátečním kroužku jsme promítli krátký film o fungování C2 laseru. Film jsme natočili pro všechny děti, protože u stroje není mnoho místa pro všechny najednou. Členové programovacího kroužku vyráběli na 3D tiskárně držáky materiálu pro CNC frézu.

Na dalším čtvrteční a pátečním kroužku jsme promítli druhý film o fungování CNC frézy. Dále jsme pokračovali ve stavbě modelů. Děti na pátečním kroužku začaly stavět nový model z překližky. Na programovacím kroužku jsme začali vyrábět na CNC fréze čela na moduly.

Od 14. 10. 2020 byla z nařízení vlády ukončena kontaktní výuka v našem modelářském klubu.

Byl zrušen modelářský workshop na téma "Tvorba krajiny s použitím materiálů fy. Polák", přednášet a ukázky použití materiálů měla předvádět paní Liliana Poláková.

Listopad 2020

V rámci spolupráce se SPŠ el-it Dobruška v týdnu od 9. do 13. listopadu odučil náš instruktor O.Karlíček několik hodin on-line výuky pro studenty I., II. a III. ročníku SPŠ el-it v Dobrušce. Vyučoval základy  automatizace a přenosu digitálních signálů DCC na modelovém kolejišti v návaznosti na praktické využití v běžné praxi.

Jelikož nemáme tušení, kdy budeme moci rozběhnout standartní schůzky kroužku, spustili jsme také on-line schůzky pro členy kroužku, které budou probíhat každý pátek v podvečer. Výuku on-line jsme vyzkoušeli v testovacím režimu v komunikačním systému ZOOM, kde jsme si vyzkoušeli přenos prezentací, používání video a audio signálu, a přenosu textových zpráv, vrámci hlasování o tématu na další pátek.

Další schůzka on-line byla na téma osvětlení domečku a povídání o lokomotivě T478 "Brejlovec".

Byl zrušen modelářský workshop na téma "Stavba nákladního vagonu", přednášet a ukázku stavby modelu měl zorganizovat pan Oldřich Karlíček.

Prosinec 2020

Další schůzka on-line byla na téma transformátory a povídání o lokomotivě 556 "Štokr". Jsme rádi, že každou schůzkou přibývá sledujících.

Byl zrušen modelářský workshop na téma "Pečení perníkového vlaku", asistencí s pečení a zdobením měla mít paní Ivana Karlíčková.

 

lepení modelůlepení modelůstavba model z překližkystavba model z překližkyprogramovací kroužekprogramovací kroužekpráce se dřevempráce se dřevem
Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.