Logo
Jak se staví vratná smyčka

Vratná smyčka "Na konci světa" je konstrukčně vymyšlená, jako skryté nádraží.

Pouze posun v jednom nádraží a pár traťových modulů by návštěvníky výstav asi nezaujal, a proto jsme se pustili do stavby skrytého nádraží s vratnou smyčkou. Modul má rozměry 2,4m x 1,2 m , na kterém vzniklo dvojkolejné nádraží. Vratná smyčka má poloměry R580 a R560.

Návrh postavit vratnou smyčku jako nádraží přišel od Petra, který modul rozkreslil. Za 1 měsíc byl modul postaven do doby dřevěné a divácké veřejnosti byl představen na veletrhu Jarní inspirace v královehradeckém Aldisu.

Smyčka se osvědčila, a zpestřila provoz, hlavně nám umožnila zapojit naše dětské modeláře aktivně do provozu vlaků na modulové železnici. Ti co zvládli úspěšně obsluhu stanice "Na koni světa", mohli zkusit obsluhu nádraží Česká Skalice, kde je čekal posun a vytváření nových vlakových souprav.

Na červnovou výstavu 2014 do Peček připravil Petr Karlíček ml. řídící počítačové středisko jako zálohu, aby mohl v případě potřeby ovládat všechny vlaky na modulovém kolejišti z jednoho místa Smile.

Na podzim se připravuje stavba krajiny a mladí modeláři začali stavět domky jako základ budoucí vesnice na kopci nad vratnou smyčkou.

V průběhu roku 2015, jsme dostali několik nápadů jak vylepšit, modul vratné smyčky a začalo se na podzim s pokládkou nových kolejí, a tak vzniklo málé koncové nádraží Na konci světa. Toto nádraží bylo poprvé odzkoušené na adventní výstavě v Jaroměřském městském muzeu a hlavně na Mezinárodním provozním setkání modulové železnice v Zákupech 2016. Zde sloužila stanice jako koncová na polské větvy modulového kolejiště.

V průběhu jara 2016 se začala konečně rýsovat krajina a kopcem a tunelem na modulu, kde budou použity již hotové stavby z loňského roku. Poprvé k vidění základní korpus krajiny byl vidět na výstavě vláčků na zámku v Novém Městě nad Metují.

stavba modulu pro vratnou smyčkustavba modulu pro vratnou smyčkustavba modulu pro vratnou smyčkustavba modulu pro vratnou smyčkustavba modulu pro vratnou smyčkuvjezd na vratnou smyčkupokládka kolejí na vratné smyčcevjezd má standartní šířku 40cm, modul se rozšiřuje na 120cmzapojení elektroinstalace vratné smyčkypokusná jízda na vratné smyčcepokusná jízda na vratné smyčcevratná smyčka v Aldisuvratna smyčka v Novém Městě n.M.stavba modulu s vratnou smyčkuvratná smyčka jako hlavní řídící pracovištěvratná smyčka jako hlavní řídící pracovištěstavba domků pro vesnici "Na konci světa"stavba domků pro vesnici "Na konci světa"
Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz