Logo
  1. Úvod
  2. výstava železničních modelů
  3. Vánoční výstava v Č.Kostelci
Vánoční výstava vláčků v Červeném Kostelci

V letošním roce se změnilo mnohé, kromě jiného jsme se dohodli s vedením Základní koly V.Hejny na nových výstavních prostorách, posunuli jsme se tedy jen o 50 metrů od náměstí na první stupěň ZŠ.  Změna výstavě prospěla, neboť jsme měli k dispozici větší a světlejší prostory.

Výstava se konala na sříbrnou sobotu a neděli 13.-14. prosince, a byla průřezem toho, co jsme s dětmi za poslední rok postavili, k vidění bylo i několik oceněnění ze soutěží.

U hlavního vchodu byla hned na prvním kroku k dispozici vláčkodráha pro nejmenší návštěvníky a dvě kolejiště, jedno v měřítku H0, které mohli návštěvníci ovládat pomocí tlačítka, a druhé v měřítku N, které staví Eliška z modelářského kroužku. výstavu doplnil drobný prodej modelů, dřevěných vláčkodráh, vánočního osvětlení a vánočních formiček na pečení.

Kdo zamířil od hlavního vchodu doprava dlouhou chodbou, mohl si prohlédnout modulovou železnici, kterou ovládali pod dohledem zkušených modelářů děti z našeho kroužku, ale jízdu vlakem si mohli zkusit i návštěvníci, jako asistovanou jízdu včetně posunu na modelu nádraží Česká Skalice. Na parapetech chodby celou modulovou železnici lemovaly vánoční perníkové vlaky a betlémy, které vytvořily děti z kroužku.

Ve školní třídě v pravo bylo umístěné rozestavěné digitální kolejiště H0 postavené z kolejí Roco, zde se proháněly vlaky pod dohledem Marka a Martina. Hned vedle prezentovala paní Dlohošková své výrobky - krásné háčkované vánoční ozdoby, které si mohli návštěvníci také zakoupit. Dále zde bylo k vidění kolejiště v měřítku TT Jardy Dlohošky, kde se proháněly parní a dieslové vlaky včetně historického motoráčku M131. Na kolejiště navazovala výstava papírových modelů hradů a další digitální kolejiště TT Standy a Terezy, které ovládali pomocí řídícího systému Z21.  Velkému zájmu se těšilo kolejiště v měřítku N Pavla Sedláka, kde bylo k vidění kromě Orient Expresu, říšského vlaku spousty dalších zajímavých vlakových souprav. Hned vedle jezdil Ondra na kolejišti H0, na kterém je dominantou velký kopec s tunelem. Mezi kolejišti byla umístěna diorámata a modely dětí z modelářského kroužku. Uprostřed místnosti byl druhý hrací stolek s dřevěnou vláčkodráhou.

Návštěvníci tak shlédli pestrou výstavu, kde bylo na co se dívat. A bylo to znát i na návštěvnosti. Přivítali jsme téměř 800 obdivovatelů modelové železnice, pro které byla výstava sice malým, ale příjemným zastavením v předvánočním shonu.

vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015vánoční výstava vláčků 2015
Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz