Logo
digitální ovládání systémem VIESSMANN

Digitalizace kolejiště je v posledních letech novým tématem a velmi zajímavou možností jak ovládat kolejiště.  Digitální ovládání umožňuje jezdit s vlaky po stejné koleji v různých směrech aniž by se musela měnit polarita v kolejích. Zároveň zjednoduší kabeláž k přestavníkům a dalšímu příslušenství.

Digitální ovladání VIESSMANN

Je zajímavím výrobkem, který umožňuje digitálně ovládat kolejiště.

ovladaci  pult

Dotykový ovládací displej s jednoduchým ovládáním.Přepínání lokomotiv pouhým dotykem na fotografické zobrazení v horní části displeje. Manuální ovládání i jízda vlaků podle programu. Podporuje všechny digitální systémy.

Součástí je instruktážní DVD.

Na obrázku je vidět základní zapojení koleště s ovládacím panelem Viessman Commander.  Na displeji je možnost přepnou do režimu lokomotiv,  kde na displeji je vidět 8 lokomotiv na jednou, nebo do režimu kolejiště kde je jen schématický plán a nebo do kombinovaného režimu kde jsou dvě lokomotivy a schématický plán. Ovládaní je velmi jednoduché a programování intujitivní. Po připojení obvodů se zpětným hlášením lze naprogramovat plně automatický program, kde si lokomotiva přepíná vyhybky postupně jak projíždí kolejištěm. Ovladací panel pozná o jakou lokomotivu se jedná, neboť si o ní dokáže přečíst informace z jejího dekodéru.

Ovladací panel v praxi


Viesmman

ESU vyhybkový dekodér.

 

ESU  dekodér

Ovládacím panelem Viessman Commander lze doplnit jakékoliv digitální kolejiště a klasické analogové lze přestavět bez jakýkoliv velkých zásahů. Podle ohlasu návštěvníků na digitální výstavě v České Skalici, se tento ovládací panel výrobci povedl a to hlavně jednoduchou obsluhou a snadným programováním paremetrů lokomotivám a příslušenství.

digital viesmman

digital viesmman

Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz