Logo
digitální ovládání systémem PIKO

Digitalizace kolejiště je v posledních letech novým tématem a velmi zajímavou možností jak ovládat kolejiště.  Digitální ovládání umožňuje jezdit s vlaky po stejné koleji v různých směrech aniž by se musela měnit polarita v kolejích. Zároveň zjednoduší kabeláž k přestavníkům a dalšímu příslušenství.

Digitální ovladání PIKO

Nejdnoduším způsobem je zakoupit startovací sadu, kde máte bezdrátový ovladač s digitálním převodníkem a zdroj, k tomu získáte vlakovou soupravu a základní okruh.Systém podporuje standart DCC, který je kompaktabilní s dalšími výrobci.

start sada PIKO

Na obrázku vidíte napájecí zdroj, který je připojen do převodníku DIGI 1.  Tento převodník převádí signál z bezdrátového ovladače a napájecí napěti ze zdroje do kolejiště. Bezdrátový ovladač je vlastně celý řídící počítač, který ovládá přes dekodéry lokomotivy a 1024 adres přestavníků a příslušenství. Bezdrátových ovladačů může být ke kolejišti připojeno více (výrobce uvádí bezproblémový provoz 4 ovladačů) přímo do jednoho převodníku. S každým ovladačem můžete ovládat jakékoliv zařízení připojené ke kolejišti.
PIKO


Digitální systém je možné doplnit ESU vyhybkovými dekodéry nebo ovládacím systémem Viessmann Comander. Systém digitálního ovládání je velmi jednoduchý, že obsluhu zvládne každý. Na obrázku vidíte ukázku PIKO kolejiště se zvukovými lokomotivami a ESU dekoderém pro přestavníky, jeden výstup z dekodéru dokáže spínat až 2A zátěže, může ovládat několik přestavníku pro vytrvoření vlakové cesty.

 

ESU vyhybkový dekodér.

 

ESU dekodér

 

Piko_viessmann

Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz