Logo
digitální ovládání systémem ROCO

Digitalizace kolejiště je v posledních letech novým tématem a velmi zajímavou možností jak ovládat kolejiště.  Digitální ovládání umožňuje jezdit s vlaky po stejné koleji v různých směrech aniž by se musela měnit polarita v kolejích. Zároveň zjednoduší kabeláž k přestavníkům a dalšímu příslušenství.

Digitální ovladání ROCO

Nejdnoduším způsobem je zakoupit startovací sadu, kde máte multiMAUS s digitálním převodníkem a zdroj, k tomu získáte vlakovou soupravu a základní okruh.Systém podporuje standart DCC, který je kompaktabilní s dalšími výrobci.

start sada ROCO

Na obrázku vidíte základní digitální ovladací systém, který se skládá ze zdroje , převodíku a multiMAUSu, který je vlastně řídícím počítačem celého digitálního kolejiště. Do převodníku je možnost připojit až tři ovladače. Na displeji multiMAUSu jsou vidět veškeré informace, některé sady jsou s nahraným českým menu.

roco


Vyhybka systému ROCOline může mít v sobě zabudovaný elektromagnetický přestavník a digitální dekodér. Díky této kombinaci není potřeba tahat žádné ovládací vodiče. Celé kolejiště lze složit na koberci a začít jezdit.

vyhybka

ROCO kolejiště ze start sady. Ve vyhybkách jsou zabudované dekodéry.
roco kolejiste

 

Celý systém ROCO je možnost přes ROCOMOTION s počítačem a ovládat přes program dodávaný výrobcem.

roco kolejiste

PC ROCO

Předváděcí kolejště je osazeno základním převaděčem informací z multiMAUSu  a se zdrojem. K převodníku je připojen ROCOMOTION a přes port RS232 je k němu připojeno PC. V kolejišti jsou ve vyhybkách dekodéry a dále je i osazen dekodér vyhybkový na který je připojena rozpojovací kolej a dekodéry zpětného hlášení, které informují PC, kde se nachází lokomotiva. A dekodér na obsluhu semaforů (zatím není zapojen).
ROCO dekodery

ROCO dekodery

ROCO testovaci kolejiste

Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz