Logo
  1. Úvod
  2. výstava železničních modelů
  3. prosinec 2013 Červený Kostelec
Vánoční výstava v Červeném Kostelci

Letos jsme uspořádali již druhou vánoční výstavu v Červeném Kostelci, která se konala v sobotu a v neděli 14. - 15.12.. I přes sobotní nevlídné počasí a ledem pokryté chodníky si k nám našli cestu malí i velcí obdivovatelé modelové železnice, kteří si výstavu mohli prohlédnout bez velkého návalu. V neděli se na náměstí konaly vánoční trhy,které také přilákaly mnoho zvědavců. Jelikož se ale počasí nechtělo umoudřit, návštěvníci se na trzích moc nezdržěli, a spěchali na výstavu vláčků, kde bylo o mnoho vlídněji. Některé děti s maminkami i tatínky u nás pobyli i půl dne. To jak se nemohli od vláčků odtrhnout, a proč by taky spěchali. Za víkend nás návštívilo přes 600 návštěvníků.

Na letošní výstavě jsme představili práce dětí z našeho modelářské kroužku. K vidění zde byly diorámata a ocenění, které kluci a holky získaly v průběhu roku na různých soutěžích. Představili jsme zde tři rozestavená kolejiště, která staví členové kroužku Petr, Standa a Ondra.

Na výstavě kromě rozpracovaných kolejišť  bylo k vidění kolejiště v měřítku N Pavla Sedláka , rozpracované úzkorozchodné kolejiště H0e Jardy Dlohošky , které Jarda doplnil o výstavu papírových hradů. Paní Dlohošková výstavu obohatila o prodej překrásných háčkovaných zvonečků a dalších doplňků a vánočních dekorací.

Dernieru na výstavě mělo kolejiště TT Oldy Karlíčka, které již nyní dělá radost jednomu malému klukovi pod stromečkem. Kolejiště si o víkendu užilo velkého zájmu malých i velkých, jelikož vláčky se na povel rozjížděly a zastavovaly, houkaly a mrkaly. Nic jiného, než rozzářené dětské oči, jsme si přát nemohli.

Pro nejmenši jsme připravili tři hrací stolky s vláčkodráhami, kde si některé děti dokázali hrát i půl dne.

Obchod ESK elektro a modely zde nabídnul modely a doplňky na tvorbu modelové krajiny, které doplnil prodejem dřevěných vláčkodráh a výrobků značky TESCOMA.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem kamarádům a rodině, kteří nás v tom nenechali samotné, a pomohli nám výstavu uspořádat. Doufáme, že si všichni víkend užili, a že ta dřina za to stála.

A úplně nakonec bychom rádi všem popřáli klidné a pohodové vánoční svátky, i těm, kteří nemohli na výstavu přijít, hodně zdraví, či brzké uzdravení a v Novém roce hodně štěstí.

Olda a Ivana Karlíčkovi        .

modelové kolejiště Nmodelové kolejiště H0emodelové kolejiště TTvýstava Červený Kostelecvýstava Červený Kostelecvýstava Červený Kostelecoceněné modelyoceněné modelymodelové kolejiště TTmodelové kolejiště TTvýstava Červený Kostelecvýstava Červený Kostelecvýstava Červený Kostelecvýstava Červený Kostelec
Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz