Logo
  1. Úvod
  2. výstava železničních modelů
  3. prosinec Červený Kostetec
Výstava prosinec 2012 Červený Kostelec

 

V sobotu 15. a v neděli 16. prosince se uskutečnila výstava Modulové železnice Podkrkonoší v Červeném Kostelci. Výstavu uspořádalo Modelářské centrum Česká Skalice za podpory Městského kulturního střediska v Červeném Kostelci.

foto1

 

Na výstavě byl představen projekt trati 3b Jaroměř – Trutnov, který se buduje jako modulová železnice. Byla zde představena vize stavby nádraží v Červeném Kostelci a představeny moduly, které členové klubu již stihli postavit.


Diváci z prostorových důvodů mohli vidět provoz pouze mezi stanicemi Černá nad Úpou a Mochovem, který pořadatelům zapůjčil kamarád Tomáš Tyll."Touto cestou Tomášovi děkujeme za zapůjčení." Zpestřením provozu byl i ozvučený model „brejlovce“ 478.3 . Jezdily osobní i nákladní vlaky, včetně posunu a výměny lokomotiv ve vlakových soupravách.


Modelářské centrum Ivany Karlíčkové z České Skalice pro návštěvníky připravilo rukodělné dílny, kde si malí i velcí návštěvníci mohli postavit zimní krajinu s domkem a zasněženými stromky.


Na výstavě byly k vidění i domácí kolejiště velikosti TT a N, které postavili členové klubu. Všechna kolejiště byla po celou dobu doslova v obležení návštěvníky. Mnozí se ptali na modelářské postupy a fígle, které lze použít při stavbě nejen domácího kolejiště.

Velký obdiv sklidily papírové modely Jardy Dlohošky, který za ně sbírá medaile a různá ocenění na soutěžích.


Pro nejmenší návštěvníky pořadatelé připravili na hraní vláčkodráhu MAXIM a CHUGINGTON. Některé děti a proto ani z výstavy nechtěly odejít. Prodej vláčkodráh zajistil spřátelený obchod ESK – elektro a modely z České Skalice.


Dále si návštěvníci mohli na výstavě zakoupit modely vláčků a další modelářské potřeby, které zde nabízela českoskalická pobočka prodejny Happy Model Plzeň.

Výstavu navštívilo více než 600 platících návštěvníků, mnozí při odchodu z výstavy vyslovili přání, abychom příští rok výstavu uspořádali znovu.

Olda K.

vánoční výstava Červený Kostelecvánoční výstava Červený Kostelecvánoční výstava Červený Kostelecvánoční výstava Červený Kostelecmodulovka a vláčkodráhymodelářské dílnymodelářské dílnykolejiště velikosti Nkolejiště velikosti TTkolejiště velikosti TTJardovy papírové modelyJardovy papírové modelyvláčkodráha CHUGINGTONvláčkodráha MAXIMvánoční výstava Červený Kostelecvánoční výstava Červený Kostelecvánoční výstava Červený Kostelec
Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz