Logo
stavba modulů 2015 a zastávky Petrovice

I v letošním roce 2015 jsme zahájili stavbu několikati traťových modulů.

Hlavně jsme se pustili do stavby dvojkolejné zastávky s vlečkou na našich výhybkách, které jsme si sami vyrobili. Výhybky jsou konstruhované podle zkutečných 6° jako na velké železnici. Zastávka byla postavená s délkou 2,4 metrů, ale po první výstavě, kde jsme zjistili, že dlouhé vlaky nevykřižujem byla rozšířena o další modul, a teď je variabilní a může být v základní délce a nebo prodloužené 3,6 metrů.

Na jaře pro připravovanou výstavu na zámku v Novém Městě nad Metují, kde jsme získali nové prostory pro výstavení modulové železnice, bylo potřeba postavit 6 nových dílů (R900 15°). Abychom se přizpůsobili členité arkádě. Do výstavy v dubnu byli všechny moduly v době dřevěné a mohli jsme odskoušet jejich sjízdnost. V průběhu dalších  měsíců se postupně začala vytvářet krajina a postuně se zazelenali.

Dalším našim počinem byl vznik 4 kusů technických mostů (4x 1,2m délky), které jsme vyzkoušely při výstavě v Náchodě, kde se velmi osědčili pro snednější podlézání moduliště. Technické mosty jsou proti standartním modulům ( šíře 40cm) navrženy na 10 cm, i přest tuto malou šířku na nich postupně bude vznikat krajina.

Rozpracované máme další traťové moduly v délce 5 metrů, které představíme v průběhu příštího roku.

Na podzim jsme se pustili do rekonstrukce modulu vratné smyčky, abychom jí přizpůsobily novým požadavkům na provoz, který se postupně vyvýjel na modulovém kolejišti. Hlavně začali chybět odstavné koleje pro manipulaci s nákladními vlaky. A pokračujeme na zastávce Petrovice, která se pomalu začala zelenat a byla položena silnice, na železniční přejezd připravujeme funkční závory.

stavba zastávkystavba zastávkystavba zastávkystavba zastávkystavba zastávkystavba traťových modulůstavba traťových modulůstavba traťových modulůstavba traťových modulůstavba traťových modulůrekonstrukce vratné smyčkyrekonstrukce vratné smyčkystavba nových modulůstavba nových modulů
Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz