Logo
  1. Úvod
  2. Modelářské centrum
  3. stavba modulů a nádraží
Moduly stanic a traťových úseků

Model trati3b Jaroměř - Trutnov - to je náš cíl, na kterém pracujeme od roku 2013, kdy jsme začali stavět model nádraží Česká Skalice.Při stavbě spolupracuje s dalšími modeláři sdruženými v klubu trať3b,každý z členů se realizuje na určeném úseku trati.

Členové Modelářského centra si předsevzali dokončit úsek od Rychnovka až po Olešnici. Nyní intenzivně pracujeme na dokončení stanice Česká Skalice, která je pro nás prioritou a jako prototyp jsme jí otestovali na Velikonoční výstavě v České Skalici.

Aby jsme mohli prezentovat stanici na výstavách, současně  jsme začali stavět traťové moduly a zastávku Velká Jesenice.

V roce 2014 jsme si pro zpestření provozu na výstavu Jarní inspirace v Hradci Králové postavili vratnou smyčku, a pojmenovali ji "Na konci světa".

Na výstavě jsme měli spoustu ohlasů, že se divákům provoz na modulech líbí, ale chybí tunel nebo most, aby moduly byly pestřejší. A tak nás návštěvníci výstavy inspirovali ke stavbě dalších dvou modulů, které jsme v dubnu dovezli na výstavu do Nového Města nad Metují.

Abychom provoz ještě více spestřili, postavili jsme si malou zastávku s nákladištěm, abychom mohli vykřižovat vlaky mezi stanicí Česká Skalice a "Koncem světa".

Další informace si můžete přečíst v těchto článcích :

Jak se staví Česká Skalice - 1 díl

Stavba modulů 2013

Jak se staví zastávka Velká Jesenice

Jak se staví Česká Skalice - 2 díl

Stavba modulů 2014

Vratná smyčka - " Na konci světa "

Stavba modulů most a tunel

Stavba modulů 2015

Stavba modulů 2016

 

Více o projektu stavby trati 3b na webových stránkách trat 3b, postavené moduly jsou kompatibilní s normami pro moduly velikosti TT ze Zababova.

loga_sponzorů

Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz