Logo

Ve spolupráci se správou zámku v Novém Městě nad Metují připravilo Modelářské centrum z České Skalice o víkendu 13. - 14. dubna již 7.ročník výstavy modelové železnice v krásných prostorách zámecké Galerie Pod Žebrovkou.

O víkendu se v Nové Městě nad Metují pořádal kulturní program k zahájení turistické sezony s názvem Brány města dokořán, kterého jsme byli jako doprovodný program.

I přestože letošní ročník byl pořádán o více jak týden dříve, a ani počasí nebylo přívětivé přišlo diváku na naší výstavu více než 1700, pro které byl i letos velkým hitem zahradní vlak v zámecké zahradě, který povozil děti i dospělé.

V obou výstavních místnostech mohli návštěvníci shlédnou modelová kolejiště všech měřítek 0, H0, TT a N, dále zde byly modelářské dílny  (stavba LASER CUT domečku s krajinou) a patinovací workshop Luďka Macháčka, předváděl i stavbu vojenských modelů. Nechyběli ani papírové modely a v další místnosti byli papírové hrady a modely aut a vláčků.

Diváci si mohli prohlédnou vytrínu s modely elektrických lokomotiv TAURUS, které byli ve všech možných velikostech od měřítka Z (1:220) až po zahradní železnici G.

S velkým zájmem byla v obležení modulová železnice, kde byli představeny nové moduly, a hlavně si mohli zájemci vyzkoušet asistované jízdy, jako skuteční mašinfírové. V chodbě byla železnice v délce 40 metrů, více se do arkády už nevejde. Laughing

 

 

Již teď se těšíme na další ročník výstavy na zámku.

Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz