Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. výstava železničních modelů
  3. výstava září 2011 Č.Skalice
Výstava mašinek lákala malé i velké

Ve zdejší klubovně zahrádkářů v Podhradní ulici se konala ve dnech 9. až 11. září 2011 výstava železničních modelů, kterou připravil Oldřich Karlíček s rodinou a přáteli.

Zájemci zde našli více než 15 kolejišť různých modelových velikostí a tvarů. Vystaveny byly modely v miniaturním měřítku Z a N. Nejvíce kolejišť bylo postaveno v systému TT a H0. Nechyběly ani velké předválečné kolejiště značky Merkur a obří ukázky modelů zahradní železnice. Nad  kolejišti občas proletělo několik radiem řízených vrtulníčků, což vzbuzovalo velký ohlas u malých i velkých .

„Návštěvníkům jsme předvedli základy digitalizace kolejiště, viděli u nás také praktické ukázky použití výrobků předních světových výrobců“, uvedl hlavní organizátor Oldřich Karlíček.

Výstavu zpestřila dioráma s železniční a vojenskou tématikou. Perličkou expozice byla pražská Národní třída v roce 1945 s barikádami a německými tanky a tatáž ulice v roce 1968, kdy ji „hyzdily“ ruské tanky a nápisy v azbuce. Rovněž zde byly vystaveny papírové modely a ukázky prací kroužku plastikových modelářů.

V sobotu a v neděli byla připravena dětská dílna, ve které si každý mohl postavit malý domek s krajinkou. Výstavu doplnil prodej železničních modelů, digitálních součástí, digitálních startovacích sad a dalšího příslušenství. Novinkou byl prodej klasické české autodráhy, včetně příslušenství.

Děti si navíc mohly vyzkoušet ovládání ukázkového kolejiště nebo jízdu autíček na tradiční české autodráze.

V sobotu a v neděli mohli návštěvníci shlédnout práci s foliážemi. Na malém dioramatu NOCH byla předváděna  výroba řeky s vodopádem pomocí granulí, které se rozpekly v pečící troubě. Mnozí návštěvníci s překvapením zjistili, jak jednoduše lze pomocí foliáží a nových materiálů vytvořit věrohodnou krajinu.

Nejmenší návštěvníci si letos již tradičně mohli zajezdit  s dřevěnou vláčkodráhou, nebo si vymalovat omalovánku. Ti trpělivější se pustii do skládání 1000 kousků puzzle s motivem lokomotivy.

Letošní ročník výstavy podpořilo krásné počasí, kterého využili modeláři k předvedení rádiem řízených modelů aut přímo pod širým nebem.

Text Jan Holý

modelové kolejiště velikosti Zmodelové kolejiště velikosti Zmodelové kolejiště TT malých modelářů návštěvníci výstavy celkový pohled na velké kolejiště TTklasická česká autodráha FAROklasická česká autodráha FAROautodráha byla velkým spestřením pro návštěvníkypředváděcí digitální kolejiště ROCOdigitální parní lokomotiva DB10 od firmy ROCODB 10 se zvukem a kouřovým generátoremukázka zahradní železnice  od výrobců LGB a PIKOdomácí kolejiště velikosti TTkolejiště TT s motoráčkemúzkorozchodné kolejiště ve výstavbě H0ekolejiště velikosti TT a Znávštěvníci výstavymodelové kolejiště velikosti Nmodelové kolejiště velikosti Nmodelové kolejiště velikosti Nkolejiště, které si návštěvníci spouštěli samikolejiště TT, které si návštěvníci spouštěli samipapírové modelyplastové modely modelářů z Bájaplastové modely modelářů z Bájakrajinky dětí z letní dílny pořádané paní Karlíčkovoumodel národní třídy v roce 1945model národní třídy v roce 1968dílny pro všechny malé i velké zájemcemodel velikosti H0RC modely zpestřovaly výstavuRC modely zpestřovaly výstavutradiční dřevěná vláčkodráha pro malé návštěvníkyvláčky MERKURoprava modelů klasickým , ale účinným způsobemukázka výroby vody pomocí granulích NOCHukázka výroby vody pomocí granulích NOCHukázka výroby vody pomocí granulích NOCHdalší kolejiště ovládané návštěvníky velikosti H0zajímavé kolejiště TT ve skleněné koulimodelové kolejiště velikosti Zdigitalní kolejiště ovládané pomocí dotykového panelu Viessman Commanderdigitální kolejiště H0 postavené z dílů firmy ROCO, vhodné pro děti a začátečníkymodelové kolejiště velikosti TTmodelové kolejiště velikosti TTukázka výroby zimmní krajinynávštěvníci výstavynávštěvníci výstavynávštěvníci výstavydiorama velikosti TTmodelové kolejiště velikosti TTautodráha byla velkým spestřením pro návštěvníkyskalní město velikosti TTmodelové kolejiště velikosti Znávštěvníci výstavynávštěvníci výstavy
Logo
Ivana Karlíčková
Pondělí - Pátek 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.