Logo
Jak se staví zastávka Velká Jesenice

Stavbu zastávky Velké Jesenice naplánoval na jaře 2013 Luďek Macháček, a tak jsme ji společně začali pomalu realizovat. Honza Dvořák nakreslil plány a u truhláře jsme nechali z překližky nařezat polotovary., které jsme společně sešroubovali. Zastávka se skládá ze dvou dílů, aby co nejvěrněji odrážela skutečnost.

V době dřevěné jsme jí poprvé otestovali na setkání v Malých Svatoňovicích v květnu 2013 a v září na výstavě v České Skalici.

Během podzimu a zimy  jsme společně vytvořili základ krajiny, na základní korpus bylo potřeba dotvořit krajinu pomocí modelářské hlíny a statické trávy. Z měděných drátků jsme vyrobili základ pro ovocné stromky.

Takto rozpracovaný model se zúčastnil setkání klubu ZABABOV v Zákupech u České Lípy, kde se odzkoušel a v běžném provozu obstál.

Další etapou byla budova zastávky. V průběhu jara a léta 2014 Luděk s Petrem zaměřili a nakreslili plány budovy, a vyrobili korpus zastávky, kterou Luděk dokončil a napatinoval. Hotový model budovy mohli vidět návštěvníci poprvé na výstavě v září u zahrádkářů.

V současné době se pracuje na dalších stavbách, které patří na model zastávky.

výroba dřevěného základu pro modulvýroba dřevěného základu pro modulstavba krajiny a štěrkování kolejístavba krajiny a štěrkování kolejístavba krajiny a štěrkování kolejípapírový prototyp stavbynástupiště zastávkyzatravňování modulu zastávkyzatravňování modulu zastávkyzatravňování modulu zastávkyzastávka Velká Jesenicezastávka Velká Jesenicebudova zastávkybudova zastávkybudova zastávkyzastávka Velká Jesenice
Logo
Ivana Karlíčková
Po.- St.: po telef.dohodě Čt. - Pá. 13 - 18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz